Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi / Turkish Hair Clinic

Lokal anestezi altında, saç ekimi yapılacak köklerin donör alandan çok ince punchlarla (0,6-0,8 mm çaplı) folikülerüniteler şeklinde tek tek alınarak saçsız bölgeye ekilmesidir. FUE tekniği son yıllarda uygulanan Dünyada ki en gelişmiş ve hasta için en konforlu tekniktir. Bu saç ekim yöntemi dikişsiz ve iz bırakmayan bir yöntemdir. İşlemin genel olarak ağrısız olması nedeniyle saç ekimi rahat bir şekilde geçirilir. Ekim işlemi sonrası hasta günlük hayatına rahatlıkla dönebilir. FUE saç ekimi yönteminde, kişinin donör alanında yeterli kök olmaması durumunda vücudun diğer bölgelerinden de ( göğüs vb.) kök alınabilir. Ancak bu kökler yalnızca sıklaştırma amaçlı kullanılabilir.

Saç Ekimi ve Sonrası

İşlem Günü

 • Saç ekim operasyonuna geleceğiniz zaman, geceden iyi bir uyku uyumanızı tavsiye ediyoruz.
 • Sabah hafif bir kahvaltı yapıp duş almanızı istiyoruz.
 • Önden açılıp kapanan kıyafetler giyip gelmeye özen göstermelisiniz.
 • Öncelikle fotoğraflarınız çekilecek, saç ekim için gereken testler yapılmaktadır.
 • Saç ekim çiziminiz yapılacak, saç ekim planınız oluşturulacak, saç tıraşınız olacak ve ardından operasyon için yardımcı personel sizi giydirecek uzman ekibimiz sizi ameliyathanede karşılayacak.
 • Saç ekiminiz uzman bir kadro eşliğinde lokal anestezi altında 4-6 saat içinde gerçekleştirilecek.
 • Saç ekimi işleminde size yemek de ikram edeceğiz, işlem lokal anestezi ile yapıldığından yemek yiyebiliyorsunuz, televizyon izleyebilirsiniz.
 • İşlem sonrası hastanede kalmaya gerek yoktur. Evinize dönebilirsiniz. Herhangi bir ağrı sızı olmamaktadır, doktorun verdiği reçeteyi düzenli kullanmalısınız.
 • Dikkat etmeniz gerekenler size detaylı bir şekilde anlatılmaktadır ve yazılı olarak da verilmektedir.
 • Özel bir diyete gerek yoktur.

İşlem Sonrası

 • Saç ekim sonrası, ekilen saçlı alana dikkat etmek gerekmektedir. Ekilen saçların yerine oturması 3 günü bulmaktadır. Elinizle dokunur yada çekerseniz yerinden çıkar, ekilen saçları bir dikiş tutmaz saçlı derinize açtığımız kanallar sıkışarak, iyileşerek saçların çıkmasını önler. İlk gün ekim yapılan sahayı bir yere çarpmaktan korumalısınız, aracınıza binerken, merdiven çıkarken, yatarken dikkat etmelisiniz.
 • Kafanızı kaşımamalı ve dokunmamalısınız. İlk gün ekim sahasından hafif sızıntı dediğimiz akıntılar olur normal bir durumdur. Size anlattığımız sırt üstü baş yukarıda 45 derece açı ile istirahat etmelisiniz. Yan yada yüz üstü yatmamalısınız. Alın bölgesine ve göz çevresine saat başı yatana kadar yapacağınız 5 dakikalık buz uygulaması sizi rahatlatacaktır.
 • 3 gün kafanızı yıkamanızı istemiyoruz, 3. gün ilk yıkamanız hastanemizde sağlık personeli tarafından gerçekleştirilecek. Gelemeyecek olan hastalarımıza saç yıkama CD'si verilmektedir.15 gün boyunca saçlarınızı size anlattığımız şekilde her gün bir antibakterial şampuanla yıkamalısınız.10 gün içinde saçlı deri temiz hale gelmesi gerekir. Saçlı derideki kabuk dediğimiz pulların iyi temizlenmesi gerekir.
 • Saçlı derideki kızarıklık geçene kadar bu kişiden kişiye değişiklik göstermektedir, güneşten, tozdan yağmurdan ekim sahası korunmalıdır. Bunun için bol bir şapka kullanabilirsiniz sadece dışarı çıkarken takmalısınız, ekim sahasını havasız bırakılmamalıdır.2-3 gün içinde normal hayatınıza geri dönersiniz.
 • Ağır sporlara 20 gün sonra başlamanız daha iyi olacaktır. 1 ay sonra tıraş olabilirsiniz, ekim yapılan alan sadece makasla kısaltılması gerekir. Ekilen saçlar 3.ayın sonunda yavaş yavaş çıkmaya başlar ve 1 yılın sonunda çıkısını %100 tamamlar.Seyahat engeli bulunmamaktadır, ama baş geriye doğru dik tutulmalıdır. operasyon sonrası özel diyete gerek yoktur, alkol ve sigara kullanılmamasını tavsiye ediyoruz. Düzenli ilaç kullanan kişiler doktora danışarak ilaçlarınız kullanabilirler. İlk üç gün basınca neden olabileceğinden ve ekilen saçlara zarar verme riski olduğundan heyecan veren aktivitelerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Doktorunuzun size verdiği reçeteyi düzenli kullanmalısınız ve kontrollerinize riayet etmenizi belirtiyoruz.